Krosová kola jsou rychlostní v terénu

Anonim

Jedním typem motocyklového sportu je motokros. Jedná se o velkolepý závod na sportovních speciálech. Závod se koná v nerovném terénu. Na hřišti se buduje uzavřená trať a instalují se závory. Bariéry používají umělé nebo přirozené.

Zpočátku se závodníci na běžných silničních kolech účastnili motokrosových soutěží. Ale tyto příběhy jsou

crossové motocykly

samotně se přizpůsobily pohybu v terénu. Museli odlehčit motorkám. Natáčely se díly, které byly pro soutěž nepoužitelné: kufry, světlomety, schůdky pro cestující a tak dále. Současně se zlepšilo odpružení a zvýšil se tah motoru.

A pak tu byla crossová kola. V designu došlo k evolučním změnám. Zpočátku byla řídítka velmi široká, ale došlo k jejich zmenšení a mírně se zvětšil zdvih kyvky a vidlice. Jezdci museli zvednout výfukové potrubí umístěné níže. Koneckonců, tímto způsobem bylo zabráněno jejich zlomení při pádu.

Krosová kola samozřejmě nejsou nic jako silniční kola. Snížila se hmotnost motoru a zvýšil se jeho tah. Těžké 4taktní motory byly nahrazeny otáčkovými, lehkými asnadno sestavitelný 2-takt. Vyráběly se pouze jednoválcové motory. Pak přišly na řadu crossové pneumatiky. Tato nuance umožnila radikálně zlepšit ovladatelnost kola. Elektrický startér byl nahrazen kickstartérem a baterie byla zrušena.

motokrosové monstrum

Jak jsou tedy krosová kola navržena? Inovace se objevily v 80. letech:

• Teď se zdálo, že sedadlo plavalo na nádrži. Tato nuance umožnila jezdci na motocyklu pohodlně provádět různé pohyby.
  • Stará bubnová brzda byla těžká a neúčinná. Byla nahrazena kotoučovou brzdou.
  • Bylo tam progresivní odpružení s monos tlumičem. Díky ní byl tlumič adekvátní v jakémkoli režimu.
  • Chlazení vzduchem bylo nahrazeno vodním.

Současná krosová kola mají výkonný motor, lehký rám a působivý zdvih odpružení - od 300 mm nebo více. Nemají boční doraz, zrcátka, palubní desku a osvětlovací zařízení. Velmi často nemají elektrický startér. Motory mohou být dvoutaktní nebo čtyřtaktní.

Krosová kola nejsou registrována u dopravní policie. Nemají totiž osvědčení potřebné pro pohyb na veřejných komunikacích. Nemají SPZ ani titul. K řízení takového kola nepotřebujete řidičský průkaz, protože se jedná o sportovní vybavení.

Zajímalo by mě, co je to za motocykl "Cross Monster 250" (TTR 250)? On je také "YAMAHA TTR 250R" a je také velmi populární vRusko jako „IRBIS TTR 250“. Nepotřebuje registraci a řidičský průkaz. Z optiky má pouze přední světlomet. Je vybaven vertikálním motorem o objemu 250 ccm. viz Toto je dvoukolové terénní vozidlo pro všechny příležitosti, kolo pro všechny silnice.

Ale nejen dospělí zbožňují motorku, ale i děti! Speciálně pro děti běloruská společnost "Polesie"

motocykl molto cross lesem

vyrobil motocykl "Molto-Cross Polissya".

Toto je velkolepé kolo pro dítě, které se chce cítit jako závodník! Dětská motorka má: